• برگزاری ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک در اسفند ماه

   برگزاری ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک در اسفند ماه

   برگزاری ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک در اسفند ماه

   ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک در تاریخ 17 اسفند ماه، در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار خواهد شد.

   دانشگاه امام صادق (ع) در 17 اسفند ماه امسال، میزبان ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک خواهد بود.
   با ورود به عصر اطلاعات، اداره امور حکومت‌ها از شکل سنتی و دولت محورِ آن عبور کرده است. در شکل جدید، ترجیح بر این است که از واژه حکمرانی (Governance) به جای حکومتداری استفاده کنند. حکمرانی مجموعه چارچوب‌ها، قوانین، مقررات و قواعدی است که جهت اداره امور حکومت وضع می‌گردد و به اجرا گذاشته می‌شود.
   بزرگ‌ترین عرصه چالشی حکومت‌ها در دهه حاضر را چالش مواجه با فضای مجازی و تبعات پیرامونی آن دانسته‌اند. با ظهور و فراگیری این فضای جدید، دگرگونی‌های شگرفی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، تکنولوژیکی، اقتصادی و سیاسی رخ داده است که روز به روز بر اهمیت آن می‌افزاید. هر چند در دو دهه گذشته، اکثر حاکمان و کارگزاران حکومتی در کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه، اداره فضای مجازی را بر عهده بازار و بازیگران بازاریِ فضای مجازی می‌دانستند، اکنون رویکردها تغییر کرده است و بر توجه بیشتر دولت و دولتمردان و سایر کنشگران اجتماعی بر این حوزه تاکید می‌شود.
   دانشگاه امام صادق علیه السلام چند سالی است که با درک ضرورت توجه به موضوعات حاکمیتی فضای مجازی، ورود جدی به این عرصه داشته است. تشکیل هسته‌های علمی، طراحی دوره‌های مطالعاتی، تحقیق و پژوهش، و برگزاری نشست‌ها و جلسات علمی ، بخشی از فعالیت‌های دانشگاه در این حوزه بوده است. یکی از برنامه‌های سال 1398 دانشگاه، برگزاری ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک با مشارکت جمعیت توسعه‌گران فضای مجازی پاک در اسفند ماه سال جاری و در محل دانشگاه می‌باشد. این رویداد ترویجی با هدف تولید محتوای علمی متقن از طریق فراخوان مقالات، به اشتراک گذاردن تجربیات علمی و همچنین، استفاده از داشته‌های دیگر محققان و عالمان عرصه مطالعات فضای مجازی برگزار خواهد شد.
   از سخنرانان اصلی این رویداد بزرگ، می‌توان به دکتر ابوالحسن فیروزآبادی؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی، حجت الاسلام و المسلمین سعدی؛ رئیس دانشگاه امام صادق و دکتر رسول جلیلی؛ عضو شورای عالی فضای مجازی اشاره کرد.

   لینک منبع
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، نبش خیابان شانزدهم غربی، پلاک 20
کد پستی: 1515674311
تلفن: 86121084
پست الکترونیک: csri@majazi.ir