• دیدار مدیر دفتر مطالعات اسلامی با نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری

   دیدار مدیر دفتر مطالعات اسلامی با نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری

   دیدار مدیر دفتر مطالعات اسلامی با نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری

   به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضای مجازی، حجت الاسلام رضا حاج حسینی مدیر دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی پژوهشگاه، با آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در دفتر ایشان در قم دیدار کرد.

   در این دیدار ابتدا حجت الاسلام حاج حسینی ضمن ارائه گزارش مختصری از فعالیت‌های دفتر مطالعات اسلامی اظهار داشت: مرکز ملی فضای مجازی با توجه به احساس نیاز به حضور روحانیون و اندیشمندان اسلامی در عرصه سیاست‌نگاری و سیاستگذاری کشور در حوزه فضای مجازی، اقدام به تاسیس دفتری در زمینه مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی در شهر قم نمود که به لطف خداوند در همین مدت کوتاه، توفیقات و برکات خوبی به همراه داشته است. هم‌چنین ارتباطات مؤثری با مراکز و موسسات حوزوی در این زمینه برقرار شده است.

   وی ادامه داد: حضور فعال حوزه در فرایند سیاست‌گذاری فضای مجازی سبب می‌شود که کمتر شاهد تقابل رویکردهای اتخاذ شده در کشور و احکام شریعت بوده و در آینده رویکردی فعال را مبتنی بر مبانی نظری و دستورات رفتاری دین مبین اسلام، سرلوحه حرکت خویش قرار دهیم؛ از همین رو دفتر مطالعات اسلامی آماده ارتباط هرچه بیشتر با نخبگان و مراکز و موسسات حوزوی است و آغوش خود را برای هرگونه فعالیت در این زمینه گشوده است.


   نگاه ما به فضای مجازی باید نگاه نعمت باشد نه نگاه نقمت


   آیت الله شاهرودی ضمن ابراز خرسندی از ایجاد دفتر مطالعات اسلامی در قم، با اشاره به آیه قرآنی «یرید الله بکم الیسر/آیه 158 سوره بقره»، خاطر نشان کرد:

   «یکی از مصادیق این آیه، بستر تسهیل کننده فضای مجازی است که محصول فکر و تدبر بشر است. نگاه ما به فضای مجازی باید نگاه نعمت باشد نه نگاه نقمت. تمام توان و امکانات ما نیز، بر اساس همین نگاه باید مد نظر قرار بگیرد.»

   وی با بیان اینکه قم بر اساس احادیث، در آخرالزمان مرکز انتقال معارف اهل‌بیت(ع) است، تصریح کرد:

   «برای نشر معارف اهل‌بیت(ع) باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم که یکی از بهترین ظرفیت‌ها همین فضای مجازی است. درست است که اصل وجود فضای مجازی منشاء غربی دارد اما به دفعات شاهد آن بوده‌ایم که بسیاری از اختراعات غربی را بومی‌سازی و حتی ارتقاء داده‌ایم. با توجه به اینکه اسلام از لحاظ معرفتی بسیار غنی است، این ظرفیت سبب می‌شود که بتوانیم برای تمام سنین، نژادها، لهجه‌ها‌ و ذائقه‌ها، با رعایت اصول و مبانی اسلامی، برنامه و محتوا داشته باشیم.»   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، نبش خیابان شانزدهم غربی، پلاک 20
کد پستی: 1515674311
تلفن: 86121084
پست الکترونیک: csri@majazi.ir