• قیام مختار در یک بازی رایانه‌ای

   قیام مختار در یک بازی رایانه‌ای

   قیام مختار در یک بازی رایانه‌ای

   بازی رایانه‌ای «مختار: فصل قیام» روایتگر داستان سفر قهرمانی مختار ثقفی است که از زندان ابن‌زیاد آغاز شده و تا امارت کوفه در قامت رهبری بزرگ‌ترین قیام خونخواهی سیدالشهداء علیه‌السلام ادامه پیدا می‌کند. فصل قیام پس از بازی سفیر عشق: روز واقعه جدی‌ترین بازی مذهبی- تاریخی در کشورمان است که با تحقیقات وسیع و مشورت با کارشناسان مذهبی بازینامه آن تدوین شده است. فصل دوم سفیرعشق، همزمان با آغاز ماه صفر منتشر می‌شود.

   به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضای مجازی و به نقل از وبگاه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این بازی شامل 45 دقیقه روایت سینمایی است و قصه‌اش از همان زندان شهرکوفه که مختار به دستور ابن زیاد اسیر یکی از سلول‌های مخوف و تاریکش است، آغاز می‌شود و تا رسیدن مختار به امارت کوفه در قامت رهبری بزرگترین قیام خونخواهی سیدالشهدا ادامه پیدا می‌کند. به گفته مهدی جعفری مدیرعامل موسسه فرهنگی منادیان و تهیه کننده بازی، بازینامه «مختار: فصل قیام» نیز با تحقیقات وسیع و مشورت با کارشناسان مذهبی تدوین شده است تا در یک روایت تعاملی مخاطبان گسترده بازی‌های رایانه‌ای را با فضای تاریخ اسلام از منظری متفاوت، جذاب و تاثیرگذار آشنا کند. فصل دوم بازی سفیر عشق نیز مثل فصل اول آن یک بازی اکشن شمشیری سوم شخص در سبک Hack and slash و دارای 12 مرحله و بیش از 4 ساعت گیم پلی است و به لحاظ کیفیت گرافیکی و گیم پلی تغییرات عمده‌ای نسبت به نسخه اول این بازی دارد.   از اولین مدلسازی تا موسیقی اختصاصی
   تیم سازنده بازی «مختار:فصل قیام» برای اولین بار شهرهای کوفه و مکه را براساس نقشه‌های تاریخی برای اولین بار مدلسازی کرده‌اند و با اینکه بخش اصلی روایت بازی در مسیر سفر مختار به شهر مکه شکل می‌گیرد؛ اما مکان‌هایی مثل مکه، طائف، واحه‌های عراق عجم، زندان کوفه، دارالاماره ،منزل مختار و مسجد کوفه نیز شبیه‌سازی شده است. بازی مختار بیش از 40 دقیقه موسیقی اختصاصی دارد که برای تولیدش به طور کامل از ساز استفاده شده است.
   روایت داستان بازی «مختار:فصل انتقام» در قالب تعامل با بیش از 15 کارکتر شناخته شده تاریخی و نزدیک به 25 کارکتر مهاجم شکل می‌گیرد که هر یک علاوه بر پیش برد داستان بازی، نقش و شخصیت منحصر به فردی را ایفا می‌کنند. دیالوگ‌های این شخصیت‌ها به صورت انتخابی و هدفمند است و بازیکن می‌تواند با دقت در دیالوگ‌های برقرار شده بین شخصیت اصلی و شخصیت‌های دیگر طی کردن مسیر داستان تعامل داشته باشد.   عماد رحمانی کارگردان بازی «مختار:فصل قیام» بنا به علاقه شخصی‌اش به هنر دوبله و البته دوبله ایران این بار هم نقش ویژه‌ای به این هنر برای تکمیل شخصیت پردازی در بازی داده است و این بار هم با تکیه به این نکته مثبت تلاش کرده تا با همراهی تیمی 21 نفره از اساتید دوبله کشور با مدیریت حسام صادقی نیکو روایت این اثر اکشن و هیجان‌انگیز را برای مخاطبان بازی جذاب‌ترکند. در فصل دوم بازی سفیرعشق هم منوچهر والی زاده در نقش مهران حضور دارد و میثم نیکنام صداپیشه نقش مختار شده است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، نبش خیابان شانزدهم غربی، پلاک 20
کد پستی: 1515674311
تلفن: 86121084
پست الکترونیک: csri@majazi.ir